VIII Zimowy Maramuresz - snowsafari Karpaty!

od: 2017-03-23do: 2017-04-01

Jak co roku, tak i teraz atakujemy Karpaty w scenerii zimowej. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe na narty z dala od opatrzonych alpejskich, bądź przepełnionych podhalańskich kurortów, to ten wyjazd jest dla Ciebie. Nieważne, czy masz auto stricte terenowe, czy też po prostu suv-a z napędem 4x4 - damy radę. Formuła wyjazdu wygląda tak - codziennie odwiedzamy inny ośrodek narciarski w Rumunii, śpimy w pensjonatach/hotelach, rano sprawdzamy, co dzieje się na stokach i poza nimi. Po obiadku ruszamy w drogę do następnego kurortu. Mniej lub bardziej egzotycznego 

 

Drogami przeróżnej kategorii odśnieżania oczywiście. Jeśli śniegu będzie mało - automatycznie dostępne stają się trasy mocniej offroadowe, jeśli śniegu dużo - zawsze pozostają zwykłe szutry i boczne dróżki, które nagle stają się poważnym wyzwaniem.

 

Odwiedzimy po kolei:

Suior, Borsa, Vatra Dornei, Sureanu, Vartop, Transalpina. Wszystko do wyguglania na spokojnie w domku.

 

Duże i zatłoczone miejscówki zostawiamy lubiącym dzikie tłumy - koncentrujemy się raczej na pustawych stokach w północno-wschodniej Rumunii. Na sam koniec zostawimy sobie ośrodki w centralnej części Karpat - Sureanu, Apuseni - jeśli tylko starczy czasu, to wpadniemy tam przetestować nowe kanapy i systemy naśnieżania.

 

Trasa imprezy dobrana tak, by zadowolić zarówno poszukiwaczy wrażeń off-road, genialnych widoków, lokalnych klimatów i miejscowej ciorby, a także zaspokoić potrzeby socjalno-bytowe: wygodne pensjonaty, przyzwoite stoki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów narciarstwa i snowboardingu. Infrastruktura przystokowa przeróżna - od 40-letnich drewnianych krzesełek, do nowoczesnych gondoli z 2014r. Możliwości jazdy pozatrasowej spore!

Zabierzcie swoje dzieciaki, na pewno nie będą się nudzić.

 

 

  • Polecamy: